Wiosna 2013
Jestem naprawdę pod wrażeniem, wspaniałą rzecz zrobiłeś. Co za odgłosy...A zwłaszcza to ostatnie, niesamowite. Oprócz rzekotek i kumaków jeszcze jakaś opóźniona ropucha szara się odzywa.
Odpowiedz
Matury się skończyły - pora wybrać się na płazyIcon_smile
Jakub R
Odpowiedz
A tu ode mnie fotki kumaków i parki traszek zwyczajnych, z których samiec miał przepięknie wysoki grzebień, niestety był bardzo nerwowy, czemu się nie dziwię Icon_smile
[Obrazek: img451675163023_zps66e6e460.jpg]
[Obrazek: img451675163029_zpsbe2f1af2.jpg]
[Obrazek: img451675163037_zps46c63420.jpg]
[Obrazek: img451675163039_zps23297524.jpg]
[Obrazek: img451675163031_zpsead1bfcc.jpg]
[Obrazek: img451675163033_zps64cdddd9.jpg]
[Obrazek: img451675163041_zpscea894e7.jpg]
[Obrazek: img451675163042_zps566de01a.jpg]
>>Moja strona<<
Nie sugeruj się moimi postami sprzed półtorej roku lub starszymi bo moja wiedza i poglądy na dany temat najprawdopodobniej uległy już zmianie
Odpowiedz
Ładne kumaki. Icon_smile
Jakub R
Odpowiedz
Wspaniałe, jak widać tego roku kumaki dopisują, nie tylko u mnie.
Odpowiedz
W przyszłym tygodniu Boże Ciało, będzie długi weekend, więc będzie czas, na wypad, na stawy za miastem Icon_biggrin. Mam nadzieję, że porobię fotki rzekotek i kumaków, bo wasze świetne zdjęcia, mocno mnie nakręciły :lol: . Tymczasem, w moim oczku rozszalał się rogatek i zajmuje prawie połowę zbiornika, więc traszki mają gdzie buszować. Kijanek żab trawnych mnóstwo, ale larw traszek jeszcze nie widziałem.
Pozdrawiam ;)
Odpowiedz
Ładne kumaki... , ale trasie równie piękne Icon_smile
Odpowiedz
Pojawiły się pierwsze morfy żab trawnych, jeszcze z długimi ogonami, ale wychodzące już z wody.
Odpowiedz
Przed chwilą, wróciłem znad stawów za miastem, ale byłem tam tylko 15-20 min. Icon_sad Zaobserwowałem, śpiewające rzekotki,kumaki i żaby zielone, 2 derkacze, sarnę, 2 lisy. Zanotowałem 4 nieznane moim uszom dźwięki, które pochodziły od nieznanych mi zwierząt Icon_razz . Może, uda mi się je kiedyś zidentyfikować Icon_wink
Pozdrawiam ;)
Odpowiedz
Może dudek? Icon_biggrin Tak mi wpadło do głowy, bo teraz regularnie je słyszę, a ich odgłosy są dość nietypowe i można je wziąć za dźwięki jakiegoś płaza. Co do wypraw nad płazie siedliska, to warto teraz je ograniczyć, a przynajmniej zachowywać dużą ostrożność, bo brzegi będą usiane morfami - najpierw żab trawnych, a później ropuch szarych.
Odpowiedz
Wątpię, żeby był to dudek, bo okolica raczej nie dudkowa, ale może uda mi się wstawić nagranie z telefonu, na którym uchwyciłem ten dźwięk :lol:.
Pozdrawiam ;)
Odpowiedz
Dziś obserwowałem żaby zielone, traszki zwyczajne (podrostka na lądzie i samca w wodzie), słyszałem też śpiewającego kumaka nizinnego.
Odpowiedz
Głos ropuchy zielonej, w rezerwacie Zachełmie, niedaleko Barczy.

Odpowiedz
Znalazłem w swojej okolicy ładne i rozległe leśne mokradło, ale miejscami na skraju lasu, nasłonecznione. Było w nim bardzo głośno od żab zielonych, słyszałem też liczne kumaki nizinne, jednak ze względu na obficie zarośnięte - i po ostatnim wylewie rzeki, bardzo podmokłe - otoczenie, nie udało mi się żadnego zaobserwować. Do tego miejsce to okazało się być siedliskiem takich ilości komarów, których chyba jeszcze w życiu nie widziałem, więc nie spędziłem tam zbyt wiele czasu.
Odpowiedz
U mnie to samo, mnóstwo komarów, a płazów jak na lekarstwo. Umilkły kumaki, czasem jeszcze słyszę żaby zielone. Wygląda na to, że najciekawsza część sezonu niestety się kończy....
Odpowiedz
U mnie kumaki jeszcze śpiewają, ale już niedługo koniec. Tydzień temu byłem w Krynicy i zrobiłem kilka zdięć kumaków górskich. Teraz mam czas, to niedługo je wstawię na forum.
Jakub R
Odpowiedz
Po dzisiejszej burzy, w moim ogrodzie zaroiło się, od małych żab trawnych. Przez ostatni tydzień, panowały afrykańskie upały i wszystko chowało się w wodzie, a po deszczu normalnie zalały trawnik Icon_biggrin
Pozdrawiam ;)
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości