Ryby żyworodne, jajożyworodne, ktoś hoduje?
Witam,
ktoś poza płazami hoduje żyworódki? Na pewno część w celach karmowych, a ozdobnie?
Ja darze je dużą sympatią mimo, że większości nie urzekają.
Z tych popularnych trzymam mieczyki i gupiki. Nie ukrywam, że bardziej mnie interesują te mniej popularne, jednak trudno je kupić podobnie jak niektóre gatunki płazów. Nawiasem mówiąc jeśli ktoś ma jakieś ciekawe gatunki to na pewno się dogadamy xD
Z tej drugiej grupy z sukcesami w postaci narybku hoduje limki garbatki i drobniczki jednodniówki Icon_wink

Zapraszam do konwersacji Icon_wink
Odpowiedz
Mi również bardzo podobają się żyworódki, choć ostatnio trzymam głównie płazy Icon_razz z żyworódek zostały mi tylko dwa samce gupika Endlera, swoją drogą żyją już dosyć długo - być może to zasługa warunków (akwarium gęsto zarośnięte, raczej zamulone i rzadko podmieniana woda, a zaprzyjaźniony hodowca wspominał, że gupikom takie środowisko służy).
Z mniej popularnych gatunków bardzo podobają mi się szczupaczki żyworodne, mieczyk dwukropek, Xiphophorus alvarezi i wieloplamka Icon_wink
Odpowiedz
Szczupaczek to powiedziałbym nieosiagalny z nieosiągalnych Icon_cry
Mi też się podoba, ale jeśli chodzi o ryby, które pojawiają się od czasu do czasu na rynku. Chciałbym poszeżyć moją hodowlę o żyrardynkę metaliczną, drobnotkę nadobną, mieczyka pigmejowatego, amekę wspaniałą i właśnie też jednoplamkę/wieloplamkę Icon_wink
Odpowiedz
Limkami i drobniczkami bym nie wzgardził Icon_biggrin. Po przypływie pieniędzy zamierzam zdobyć mieczyki Hellera Palenque- młode po rodzicach f1-f2, oraz niepokrzyżowane dzikie odmiany P. wingei. Obecnie mam tylko zwykłe endlerki oraz hodowlane zielone mieczyki Icon_razz.
Odpowiedz
Patryku Chyba musimy poważnie porozmawiać Icon_biggrin Icon_biggrin Icon_biggrin

Cytat:zamierzam zdobyć mieczyki Hellera Palenque- młode po rodzicach f1-f2

Wygląda na to, że masz jakieś dobre, zaufane źródło? Inne gatunki też są?
Mógłbyś mnie wtajemniczyć w ten temat

Ze swojej strony mogę napisać, że jeśli chodzi o dzikie gupiki, to szukając żyworódek wpadłem na stronę pasjonata dzikich endlerek. Ma dużo odmian i co ważne ryby wysyła Icon_smile

Kod:
https://endlerki.wordpress.com/

Cytat:Limkami i drobniczkami bym nie wzgardził Icon_biggrin

Jak rozmnożą się na tyle, że będzie coś do wydania to będę się mógł wymieć Icon_wink
Odpowiedz
Tak, o endlerkach myślałem właśnie od Futermeloka Icon_biggrin. Co do mieczyków-
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=5126 (fotki pokazują się dopiero po zalogowaniu)
Ich temat, możesz się zgłosić i podpytać czy są akurat jakieś młode Icon_wink.
Odpowiedz
Ha ha jaki ten świat mały, a raczej rynek żyworódek Icon_wink
Będę śledził temat, ale póki co nie zdecyduje się bo nie mam miejsca na nowe duże akwarium, a nie chcę pozbywać się moich Mieczyków "koi". Myślałem, że przy okazji będą jeszcze inne żyworódki, ale ten temat jest poświęcony tylko tym mieczykom.
Widzę, że też śledzisz różne fora, jakbyś wpadł gdzieś na ofertę ryb które wymieniłem, albo jakiś innych godnych uwagi to daj znać Icon_wink
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości